80%

Základy papírové krajky
online video kurz

  • 16 lekcí
Ilona Kunstová

Návod na Základy papírové krajky

V kurzu „Základy papírové krajky“ se s lektorkou Ilonou Kunstovou naučíte tvořit krásné krajky z papíru. Ilona Kunstová je zkušená papírnice, která se tvořením krajek z papíru zabývá již několik let. Jejím cílem je přiblížit techniku papírové krajky dalším ženám a pomoci jim začít s tímto kouzelným hobby.

Papírová krajka, také nazývaná pergamano, je stará technika, která pochází ze 14. století a byla využívána například k vytváření svatých obrázků. Dnes můžeme tvořit krajky z papíru v moderním pojetí. Jsou jednodušší a výsledky jsou úchvatné. Při tvoření krajek z papíru budete relaxovat a zapomenete na všechny starosti a problémy okolo sebe.

V kurzu se naučíte základy techniky papírové krajky. Naučíte se, jaký papír je vhodný pro tuto techniku, jaké pomůcky budete potřebovat a jak si vyrobit šablony na papírovou krajku. Ilona Kunstová vám ukáže, jak správně pracovat s nástroji, například s vytlačovacími nástroji, šablonami na papírovou krajku nebo s děrovacími nástroji. Naučíte se také, jak správně přilepit krajkové obrázky na podklad a jak udělat konečné úpravy.

Kurz je vhodný pro začátečníky, kteří se chtějí seznámit s technikou papírové krajky. Nemusíte umět malovat, i tak budou vaše obrázky dokonalé. Můžete vytvářet pohlednice, dárkové obálky, záložky, vánoční dekorace, zápichy do květináčů, obrázky na zeď nebo jmenovky na svatební stoly. Možnosti jsou nekonečné.

V případě zájmu můžete využít i diskuzní fórum kurzu, kde se můžete poradit s ostatními účastníky nebo se podělit o své výtvory.

Připojte se k Iloně ve videokurzu „Základy papírové krajky“ a objevte kouzlo této staré techniky. Vaše ruce vytvoří něžné a krásné obrázky, které vás okouzlí svou jedinečností.

Vstoupit do kurzu

Obsah kurzu Základy papírové krajky

Vstoupit do kurzu

Reklama
Zavřít reklamu