Učíme se dívat jako malíři

Hana Danková
06.02.2024 00:54
Učíme se dívat jako malíři
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

V lekci “Učíme se dívat jako malíři” se budeme zabývat tím, jak malíři vidí svět a jakým způsobem přistupují k vyjádření svých vizí na plátno. Lekce je součástí kurzu “Kresba od A do Z”, který vede Hana Danková, zkušená malířka a lektorka kurzů malby a kresby.

V rámci lekce se naučíme rozpoznávat a pracovat se světlem a stínem, zvládneme techniky stínování a šrafy, a nakreslíme si drapérii a různé druhy zátiší. Získáme také povědomí o zákonitostech perspektivy a postupně se dostaneme základů kresby až k portrétům. Vyzkoušíme si vytvořit portrét podle fotografie a nakonec si i zkusíme portrétování reálného modelu. Jako bonusový díl se seznámíme s technikou sketchingu.

Kurz “Kresba od A do Z” je určen především pro úplné začátečníky a věčné začátečníky, kteří se chtějí naučit kreslit své vlastní obrázky podle skutečnosti a vyjádřit tak svou jedinečnost a individualitu. Hana Danková vám pomůže rozvíjet vaši schopnost pozorování a porozumění světu kolem vás, což je výtvarně i osobnostně důležité.

Připojte se ke kurzu “Kresba od A do Z” a objevte svůj vlastní malířský pohled na svět!

Vstoupit do kurzu

Reklama