Triky „špatné předpoklady jako důkaz“, „vyžadování neférových přípustků“ a „rozzuření protivníka“

David Gruber
06.02.2024 01:48
Triky „špatné předpoklady jako důkaz“, „vyžadování neférových přípustků“ a „rozzuření protivníka“
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

V této video lekci se budeme věnovat třem různým trikům, které často používají manipulátoři ve svůj prospěch. Prvním z nich je trik nazvaný “špatné předpoklady jako důkaz”, který je založen na záměrném zkreslování argumentů a tvrzení druhé strany. Druhým trikem je “vyžadování neférových přípustků”, který spočívá v tom, že manipulátor požaduje přijetí nějakého faktu nebo předpokladu, který nemá žádný základ v realitě. Posledním trikem je “rozzuření protivníka”, který manipulátor používá k vyvolání emocionální reakce u svého protivníka, čímž ho zavádí a distancuje od racionálního uvažování.

V tomto videu vám představíme, jak poznat tyto triky a jak se s nimi efektivně vypořádat. Naučíte se, jak rozpoznat zkreslení argumentace a jak zpochybnit neopodstatněné předpoklady. Dále vám ukážeme, jak si udržet klid a racionální přístup ve stresujících situacích, kdy vás manipulátor snaží vyprovokovat.

Tato lekce je součástí kurzu “Jak se ubránit manipulaci a řečnickým trikům”, který vyučuje odborník na tuto problematiku, David Gruber. V kurzu se naučíte obranu proti všem trikům a manipulacím a získáte tak dovednosti potřebné k úspěšnému odhalování a odvracení budoucích triků. Kurz obsahuje praktické scény, ve kterých vám David Gruber společně se svými žáky ukáže, jak se s triky vypořádat.

Pro více informací o kurzu si přečtěte popis kurzu na našich webových stránkách. V kurzu se mimo jiné dozvíte, jak zvládnout každý trik a manipulaci, jak se vyhnout slovní agresi a jak si poradit s těžkými protivníky. Součástí kurzu je také Multimetodická tabulka řečnických triků, která vám pomůže lépe se orientovat ve světě triků a manipulací.

Připojte se k nám a naučte se efektivně bránit proti manipulaci a řečnickým trikům!

Vstoupit do kurzu

Reklama