Španělská romance

Ondřej Pavlíček
05.02.2024 23:55

Vstoupit do kurzu

V rámci kurzu „Melodická hra na kytaru“ se představuje lekce „Španělská romance“. Tato lekce se zaměřuje na melodičtější hru na kytaru a představuje jednodušší, ale znělou verzi „Španělské romance“. Během lekce se naučíte hrát na prázdné basové struny, které budou vytvářet doprovod. Skladba je rozdělena do dvou částí – jedna část je v a-moll a druhá část je v A-dur, která je označená křížky. Pokud hrajete z tabulatury, křížky v předznamenání nemusíte řešit.

Tato lekce je součástí kurzu „Melodická hra na kytaru“ vedeného lektorem Ondřejem Pavlíčkem. Tento kurz je vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé hráče, kteří se chtějí naučit hrát na kytaru. Kurz vám pomůže rozvíjet vaše schopnosti a naučíte se zahrát populární melodie a filmové skladby. Na začátku kurzu se pokusíte zahrát nějakou známou melodii, abyste si ověřili, že zvládáte základní techniku. K dispozici jsou PDF soubory s dvěma druhy zápisu melodie ke každé lekci, takže se můžete učit na různých stupních obtížnosti. Kurz vám také nabízí možnost rozšířit si své hudební vzdělání pomocí bonusových melodií.

V kurzu se dozvíte jak hrát na akustickou kytaru s kovovými strunami, jak hrát na klasickou „španělku“ s nylonovými strunami, jak zvládnout základní techniku pro kytaru, jak využít akordy při hře melodie, jak se orientovat v notovém zápisu, jak hrát podle tabulatury a jak cvičit nové hmaty a prvky. Začátečníci se mohou zaměřit pouze na melodickou linku, zatímco pokročilí hráči mohou využít své znalosti akordů a zaměřit se na pokročilejší prvky.

Tento kurz vám umožní naučit se hrát oblíbené melodie, zlepšit své dovednosti a posunout se v kytarové hře na novou úroveň. V kurzu jsou prezentovány úpravy skladeb, které nenajdete jinde na internetu, a které je autorem Ondřej Pavlíček.

Vstoupit do kurzu

Reklama
Zavřít reklamu