Reklama

Šití koptské vazby

Radka Prokopová
06.02.2024 01:05
Šití koptské vazby
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

V této lekci Šití koptské vazby se naučíte samotné šití koptské vazby. Budete se učit, jak začít a přidělat k deskám první složku. Lekce je součástí online kurzu Knihařský kurz pro začátečníky, který vede lektorka Radka Prokopová.

Knihařský kurz pro začátečníky je perfektní příležitostí vstoupit do světa knižní vazby a objevit neuvěřitelné možnosti kreativity a tvorby, které se skrývají v této činnosti. V kurzu se naučíte vazbu v japonském stylu i koptskou vazbu, která je starobylým způsobem vázání a známá již dva tisíce let. Koptská vazba je skvělá na svázání různých druhů knih, zápisníků, fotoalb a dalších publikací.

Během kurzu si vyrobíte a ozdobíte vlastní sešit a poté se naučíte svázat zápisník japonskou vazbou. Ve druhé části kurzu se naučíte koptskou vazbu krok za krokem, což je složitější, ale zároveň zdobnější technika.

Kromě samotného šití se v kurzu naučíte také, jaké pomůcky potřebujete pro základní knihařskou práci, jak si vyrobit sešit kreativním způsobem a jak ozdobně svázat složky papíru. Lektorka vám prozradí některé knihařské triky a ukáže, jak nad výrobou knihy přemýšlet tak, aby vás to bavilo.

Kurz je perfektním základem pro vstup do světa nelepených vazeb a umožní vám hrát si s různými barvami a typy materiálů. Na výrobu nepotřebujete žádné speciální pomůcky a vše zvládnete v pohodlí domova.

Připojte se k nám na Šití koptské vazby a objevte radost z tvorby vlastních knih.

Vstoupit do kurzu

Reklama