River Flows In You – 1. část

Táňa Vaněčková
05.02.2024 22:39

Vstoupit do kurzu

V této video lekci se naučíme krásnou skladbu „River Flows In You“ od jihokorejského klavíristy a skladatele Yirumy. Tato skladba je původně v jiné tónině, ale my si ji zahrajeme v tónině a moll, aby byla pro nás přístupnější. Vzhledem k její délce se nebudeme stíhat naučit celou v jedné lekci, ale budeme pokračovat i v dalším díle.

V této skladbě se budeme často setkávat s ligaturami, které jsou typické pro Yirumovy skladby. Ligatury jsou spojení dvou nebo více not do jednoho tónu, a je potřeba si dávat pozor, abychom je hráli správně.

Pokud se chcete naučit tuto skladbu a další krásné písničky na klavír, můžete se zúčastnit kurzu „Hra na klavír pro mírně pokročilé“ s lektorkou Táňou Vaněčkovou. V tomto kurzu se naučíte 16 nových písniček a prohloubíte své znalosti hudební teorie. Naučíte se například jak fungují posuvky, rozdíl mezi ligaturou a legatem, jak zapsat předznamenání a dynamiku, jak se vyznat v repeticích, jak rozlišit taktu a mnoho dalšího.

V kurzu se také naučíte hrát oblíbené písničky jako je „Pro Elišku“, píseň z muzikálu Jesus Christ Superstar, „Holubí dům“ od Jiřího Schelingera nebo píseň z filmu Piráti z Karibiku. Tento kurz je vhodný pro ty, kteří již umí hrát pár písniček na klavír a chtějí se naučit ještě více.

Pokud se chcete naučit hrát na klavír lépe a zdokonalit své dovednosti, toto je ten správný kurz pro vás!

Vstoupit do kurzu

Reklama
Zavřít reklamu