Vstoupit do kurzu

V této video lekci s názvem „Protlačování“ se naučíte jednoduchý postup pro tvoření mandal pomocí protlačování. Tento postup je tak jednoduchý, že ho zvládnou i děti. Video lekce je součástí kurzu „Mandaly pro radost – omalovánky pro dospělé“ vedeného lektorkou Jaroslavou Bártovou.

Kurz „Mandaly pro radost – omalovánky pro dospělé“ je zaměřen na objevování kouzla omalovánek pro dospělé, kreslení a vybarvování mandal. Kromě toho, že je malování výbornou terapeutickou činností, která zklidňuje napětí a pomáhá nastartovat pozitivní myšlení, také stimuluje komunikaci mezi oběma hemisférami mozku, zvyšuje množství synapsí a má mnoho dalších pozitivních vlivů na naši psychiku a zdraví.

V rámci tohoto kurzu se naučíte základy pro mandaly, jak je založit a vybarvit, jak pracovat se dvěma mandalami, jak tvořit pomocí inkoustu a zmizíku, jak tvořit s provázkem a temperami, jak dělat foukané mandaly, jak se používá klovatina a olejové barvy, jak používat protlačování a jak provádět správné vybarvování.

Studie dokazují, že vybarvování pomáhá lépe se soustředit, zklidňuje a snižuje stres. S koncentrací na jednu uklidňující činnost si můžeme doplnit energii, zlepšit náladu a kvalitu spánku. Kreslení a vybarvování má také hluboký a příznivý dopad na pacienty během léčby, snižuje fyzickou a emocionální úzkost.

Relaxační technika malování a vybarvování mandal nás přivede zpět do dětství, kdy jsme se jako děti šťastně zabývali pastelkami a omalovánkami. Tento kurz nás naučí, jak znovu objevit naši kreativitu a uvolnit napětí a úzkosti. Budeme si tvořit mandaly a omalovánky pro dospělé pomocí různých technik, jako je inkoust a zmizík, provázek a tempera, foukané mandaly, olejové barvy a klovatina či protlačování. Výsledkem naší práce budou krásné a originální mandaly, které si budeme moci pověsit na zeď a zvýšit si tak radost a kvalitu života.

Lektorkou tohoto kurzu je Jaroslava Bártová, která pořádá pracovní dílny v knihovnách a klubech. Její práce je vždy neopakovatelná a její koncept umožňuje účastníkům kurzů objevit svůj tvůrčí potenciál. Tento kurz je pro všechny, kteří mají zájem o kreslení a vybarvování, i pro ty, kteří si myslí, že neumí malovat.

Vstoupit do kurzu

Reklama
Zavřít reklamu