Proporce obličeje

Hana Danková
06.02.2024 00:56

Vstoupit do kurzu

V této lekci se budeme zabývat proporcemi obličeje. Každý člověk má jiné proporce obličeje, a to se týká nejen dospělých, ale také mužů, žen a dětí. Během této lekce se dozvíte, jaké jsou mezi těmito skupinami rozdíly a jak je správně zachytit na papíře.

Lekce „Proporce obličeje“ je součástí kurzu „Kresba od A do Z“, který vás zavede do světa kresby od samotných základů. Kurz vyučuje Hana Danková, zkušená malířka a lektorka kurzů malby a kresby. Cílem kurzu je naučit úplné začátečníky a věčné začátečníky, jak kreslit vlastní obrázky pomocí různých technik a přístupů.

Během kurzu se naučíte, jak si všímat detailů při kreslení a jak správně pracovat se stínováním a šrafováním. Pochopíte také základy perspektivy a naučíte se pracovat s různými kreslířskými nástroji. Budete mít možnost vytvořit si vlastní zátiší, drapérie a květiny a postupně se dostanete k portrétnímu kreslení. Zkuste si nejprve nakreslit portrét podle fotografie a na závěr se dokonce pokuste vytvořit portrét podle skutečného modelu.

Kurz „Kresba od A do Z“ je navržen tak, aby vám umožnil vytvářet vlastní originální kresby, které budou mít osobitý charakter. Hana Danková věří, že dobrý kreslíř by se neměl pouze snažit napodobovat ostatní umělce, ale měl by se také naučit vidět svět samostatně a vyjádřit své vlastní vnímání skrze kresbu. Tento kurz vám tedy nejenom poskytne technické dovednosti, ale také vás naučí být pozorným pozorovatelem, což je důležité nejenom pro kreslení, ale také pro všechny ostatní výtvarné disciplíny.

Vstoupit do kurzu

Reklama
Zavřít reklamu