Reklama

Příprava desek

Radka Prokopová
06.02.2024 01:04
Příprava desek
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

Lekce s názvem “Příprava desek” je klíčovou součástí online video kurzu s názvem “Knihařský kurz pro začátečníky”. Kurz vás provede světem knihařství a vám jako začátečníkovi umožní vstoupit do tohoto voňavého světa papíru. Lektor kurzu Radka Prokopová vám představí netušené možnosti kreativity a tvorby, které spočívají ve vazbě knih.

Tato konkrétní lekce “Příprava desek” se zaměřuje na správnou přípravu kartonových desek, které budete potřebovat pro váš knihařský projekt. Naučíte se správně nařezat desky a jak je opracovat tak, aby byly připravené pro vazbu. Důležitým aspektem je také správný směr papírových vláken, který je nezbytný pro kvalitní výsledek.

Celý kurz “Knihařský kurz pro začátečníky” je rozdělen na několik částí. Budete začínat jednoduchou výrobou a ozdobením sešitu a postupně se budete učit různé druhy vazeb. První část kurzu se zaměřuje na japonskou vazbu, která je známá svou čistou a jednoduchou estetikou. Druhá část kurzu vás seznámí s koptskou vazbou, která je složitější, ale nabízí více možností pro zdobení.

V průběhu kurzu se naučíte pracovat s papírem a pochopíte princip výroby desek a lepení. Lektor vám také prozradí knihařské triky a ukáže vám, jak přemýšlet nad výrobou knihy, aby bylo tvoření opravdovou zábavou.

“Knihařský kurz pro začátečníky” je základním kamenem, který vás uvede do světa knihařství. Po absolvování kurzu budete schopni hrát si s různými barvami a materiály a vytvářet nelepené vazby. Nejlepší je, že k výrobě nebudete potřebovat žádné speciální pomůcky, všechny potřeby běžně sehnáte v papírnictví.

Vstoupit do kurzu

Reklama