Pracovní vyhoření: jeho dopady, příčiny a prevence

Marek Vich
05.02.2024 22:42
Pracovní vyhoření: jeho dopady, příčiny a prevence
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

V lekci s názvem “Pracovní vyhoření: jeho dopady, příčiny a prevence” se dozvíte více o tématu pracovního vyhoření. Pracovní vyhoření může nastat v důsledku dlouhodobého intenzivního a chronického stresu. Během této lekce se budeme podrobněji zabývat tím, jakým způsobem vzniká pracovní vyhoření, jaké rizika s sebou nese a jak mu předcházet.

Lekce je součástí kurzu s názvem “Jak zvládat stres a předcházet vyhoření pomocí mindfulness”, který vede lektor Marek Vich. Tento kurz se zaměřuje na problematiku stresu a vyhoření a pomocí technik mindfulness vám poskytne nástroje, jak se s těmito výzvami efektivně vypořádat.

V rámci kurzu se naučíte:

– jak účinně zvládat stresové situace
– jak uvolnit nepříjemné emoce jako strach, hněv nebo vina
– jak efektivně relaxovat a odpočívat v každodenním režimu
– jak dlouhodobě cítit více klidu a pohody doma i v práci
– jak zlepšit svoji soustředěnost a efektivitu
– jak překonat únavu a nespavost
– jak úspěšně zavést praxi mindfulness do svého života a využít její potenciál.

Stres může být prospěšný, ale pokud ho zažíváme v nadměrné míře, může negativně ovlivnit naše zdraví, výkon a spokojenost. Může dokonce vést k vyčerpání a rezignaci, známým jako syndrom vyhoření. Naštěstí existují účinné způsoby, jak se s problémy stresu a vyhoření vypořádat, a tento kurz mindfulness vám ukáže, jak na to.

V kurzu se budete učit čtyři účinné techniky mindfulness, které vám pomohou přinést do každodenního života více uvolnění, bdělosti a klidu. Mindfulness je schopnost uvědomovat si události v přítomném okamžiku a má pozitivní vliv na zvládání stresu, prevenci vyhoření, zlepšení pozornosti a kvalitu osobních i profesních vztahů. Přijďte se společně s Markem Vichem naučit, jak zažívat více pohody a klidu v každodenním životě!

Vstoupit do kurzu

Reklama