Pes – černé detaily

Jaroslav Platil
06.02.2024 01:10
Pes – černé detaily
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

V lekci “Pes – černé detaily” se zaměříme na malování detailů po zaschnutí barev. Budeme pracovat s černou barvou a naučíme se, jak dodat obrazu hloubku a plastičnost. Tato lekce je součástí školení “Základy mistrovství malířského řemesla” vedeného lektorem Jaroslavem Platilem.

Kurz “Základy mistrovství malířského řemesla” je příležitostí pro každého, kdo se chce naučit základní malířské dovednosti a získat návyky, které budou užitečné pro další tvorbu. Lektor Jaroslav Platil předává své bohaté zkušenosti a naučí nás novému přístupu k malbě. Jeho škola je proslulá a studenti, kteří prošli jeho výcvikem, dosahují vynikajících výsledků v malbě.

Lektor Platil se zaměřuje na výtvarné řemeslo a vyučuje, jak přistupovat k malbě s jiným myšlením. Talent je podle něj jen začáteční impuls, umění malování lze naučit stejně jako vytváření jazyka. Klíčové jsou trpělivost a touha učit se.

V rámci kurzu “Základy mistrovství malířského řemesla” se naučíme myslet jako malíř, kreslit bez obrysové linky, manipulovat se stíny pro vytváření tvarů, používat studené a teplé tóny k dodání obrazu plastičnosti a inspirovat se díly mistrů. A samozřejmě se naučíme malovat různé motivy, včetně psa nebo jiného domácího mazlíčka.

Kurz “Základy mistrovství malířského řemesla” je strukturovaný a postupujeme krok za krokem. První etudy nejsou jen o výsledku, ale o procesu změny myšlení. Je důležité být trpělivý a neodsuzovat se příliš přísně. Postupně se nám bude měnit vnímání a získáme základní výtvarné dovednosti.

Jaroslav Platil věnuje v kurzu také pozornost výtvarnému vyjádření a říká, že úvodní etudy budeme stále opakovat, protože nám poslouží jako podklad pro další práce. Práce na těchto etudách nám pomohou rozšířit naši výtvarnou slovní zásobu.

Vstoupit do kurzu

Reklama