Oko jako obraz 7

Petra Cibulková
05.02.2024 23:23
Oko jako obraz 7
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

V této online video lekci s názvem “Oko jako obraz 7” se Petra Cibulková zaměřuje na malování duhovky očí a vytvoření odlesku v oku. Lekce začíná modrou barvou a postupným přidáváním dalších barev a stínováním dosáhne požadovaného výsledku. S Petrou jako lektorkou budete schopni zvládnout tyto techniky také.

Tato lekce je součástí kurzu “Kreslení oka pravou hemisférou”, který vede Petra Cibulková. Kurz je zaměřen na rozvoj kreslířských dovedností a naučí vás různé techniky a postupy potřebné k vytvoření realistického portrétu oka. Pod vedením Petry budete schopni vytvářet živé a působivé obrazy očí plné detailů a emocí.

V rámci kurzu se naučíte například jaké jsou nejčastější chyby při kreslení očí, jak kreslit oči, které nehledí přímo dopředu, jak zachytit světlo a reflexy v očích, a jak namalovat velký obraz oka, aby bylo realistické. Pomůcky potřebné k absolvování kurzu vám Petra řekne hned v prvním dílu, ale můžete se připravit na poměrně širokou škálu tužek, rudky, křídy, pastelů a různých barev.

Jednou z částí kurzu je také malování očí zvířat. Petra vás naučí, jak namalovat nebo nakreslit kočičí a psí oči a na co se soustředit. Získáte tak potřebné dovednosti k vytvoření věrného portrétu svého čtyřnohého přítele.

Kurz končí tvorbou velkého obrazu oka na plátno o rozměru 60×50 cm. Petra vás povede krok za krokem a výsledkem bude velký obraz oka. Protože, jak říká Petra: „Můžete namalovat dobrý portrét, ale když tam budou špatně oči, každý to pozná.“

Jestliže vás kreslení očí a celkově tvorba realistických portrétů zajímá, tento kurz vám poskytne všechny potřebné informace a dovednosti pro tvorbu výtvarného díla plného emocí a detailů.

Vstoupit do kurzu

Reklama