Oko jako obraz 6

Petra Cibulková
05.02.2024 23:22
Oko jako obraz 6
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

V dílu s názvem “Oko jako obraz 6” Petra pokračuje v malování oka na velkém plátně. V této lekci se zaměřuje na nanášení černé barvy na nejtmavší části oka a přidávání některých barev do přední části. Dále se věnuje okolí oka, kde používá různé odstíny růžové a hnědé. Petra také ukazuje, jak pracovat s barvou v štětci a jak ji správně smíchat na paletě.

Tato lekce je součástí kurzu “Kreslení oka pravou hemisférou”, který vám pomůže rozvinout vaše kreslířské dovednosti. Pod vedením Petry Cibulkové se naučíte různé techniky a postupy potřebné k vytvoření realistického portrétu oka. Během kurzu se naučíte například jak kreslit oči, které nehledí přímo dopředu, jak zachytit světlo a reflexy v očích, nebo jak pracovat s různými povrchy a podklady. Petra v kurzu vysvětlí anatomii oka a naučí vás také, jak věrně zachytit duhovku, obočí a řasy.

Pro tento kurz budete potřebovat širokou škálu pomůcek, jako jsou tužky, rudky, křídy, pastely a akvarelové, anilinové a akrylové barvy. Petra vám v prvním dílu kurzu řekne, jaké konkrétně pomůcky budete potřebovat.

Pokud vás zajímá, jak nakreslit oči z různých pohledů a perspektiv, jak správně zvýraznit rysy očí nebo zachytit jemné detaily, to vše se naučíte v kurzu “Kreslení oka pravou hemisférou”. Kromě kreslení lidských očí se v kurzu naučíte také, jak malovat oči zvířat, jako jsou kočičí oči nebo psí oči.

Poslední část kurzu je věnována tvorbě velkého obrazu oka na plátno o rozměru 60×50 cm. Petra vás provede krok za krokem a výsledkem bude velký obraz oka. Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé kreslíře, protože Petra všechny techniky vysvětluje jednoduše a srozumitelně.

Vstoupit do kurzu

Reklama