Neexistující obrysové linky

Jaroslav Platil
06.02.2024 01:05

Vstoupit do kurzu

V online video lekci s názvem „Neexistující obrysové linky“ se budeme prakticky zabývat tím, že obrysové linky ve skutečnosti neexistují. Společně s lektorem Jaroslavem Platilem si ověříme, jaké jsou důsledky tohoto poznatku pro naši tvorbu.

Tato lekce je součástí kurzu „Základy mistrovství malířského řemesla“, který je vedený právě panem Platilem. V rámci kurzu získáte základní malířské dovednosti a návyky, které vám umožní pokročit v další tvorbě. Lektor Jaroslav Platil je již mnoho let uznávaným odborníkem a umělcem a ve své škole malířství se zaměřuje na jiný přístup k malbě. Jeho studenti ukazují jedinečnost a úspěšnost tohoto nového přístupu a jejich malby jsou svědectvím o síle jeho metody.

V rámci kurzu se naučíte myslet jako malíř a získáte návyky, které vám umožní vytvářet skvělé výtvarné díla. Budeme se zaměřovat na to, jak kreslit bez obrysové linky a jak pomocí stínů vytvářet tvary a plastičnost. Důležitou součástí kurzu je také poučení z děl mistrů a vytvoření vlastních portrétů zvířat, jako je například pes.

Lektor Jaroslav Platil je přesvědčen, že malířství je věcí řemeslnou, nikoli uměleckou. Jeho přístup je založen na logice a pochopitelnosti výtvarného jazyka a talent je pouze náskokem, který můžeme nahradit trpělivostí a ochotou se učit.

Kurz „Základy mistrovství malířského řemesla“ je navržen tak, aby vám postupně změnil vaše vidění a umožnil vám rozvíjet se jako malíř. První etudy v kurzu nejsou zaměřeny na výsledek, ale na proces změny myšlení. Postupně se však budete k těmto etudám vracet a budou vám sloužit jako základní výtvarná vybavenost pro vaše budoucí díla.

Tato lekce bude zcela jistě přínosná pro všechny, kteří se chtějí rozvíjet ve svém malířském umění a hledají nové pohledy a techniky.

Vstoupit do kurzu

Reklama
Zavřít reklamu