Myšlenky při meditaci nevadí

Tomáš Reinbergr
06.02.2024 01:22
Myšlenky při meditaci nevadí
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

Při meditaci není neobvyklé, že se vám myšlenky začnou honit hlavou. Mnoho lidí se tohoto jevu obává a snaží se s těmito myšlenkami bojovat. V této lekci se ale dozvíte, že není potřeba s myšlenkami bojovat, ale spíše jemně je pozorovat a nechat je přejít.
Zaměřte se na svůj dech a pokuste se přijmout tyto myšlenky, aniž byste se s nimi začali zabývat. Pamatujte, že účelem meditace není vyprázdnit mysl, ale spíše prozkoumávat a přijímat to, co se v ní objevuje.
Neobejdete se také bez pravidelného cvičení a trénování své mysli. Čím více budete meditovat, tím lépe se naučíte přijímat a pozorovat myšlenky, aniž byste se s nimi identifikovali.
Tato lekce je součástí kurzu “Meditace jednoduše a prakticky 2 – od stravy k osvícení” vedeného lektorem Tomášem Reinbergerem. Kurz vás provede pokročilejšími tématy meditace, včetně toho, jak strava může ovlivnit vaši meditaci a jak meditace může pomoci při cestování nebo sportu. Také se dozvíte, jak meditace může ovlivnit a pomoci v péči o vaše děti.
Nejde o plnění či dosažení nějakého konkrétního cíle, ale spíše o objevování a prozkoumávání vlastního vnitřního světa. Během kurzu se naučíte praktikovat meditaci pravidelně a integrovat ji do svého každodenního života, což vám přinese mnoho prospěchu a růstu.
Buďte trpěliví a otevření novým poznatkům a přístupům. S meditací se jedná o proces, který vyžaduje čas a praxi. Pokud budete vytrvalí, brzy se naučíte přijímat a pozorovat myšlenky, aniž byste se s nimi osobně ztotožňovali.

Vstoupit do kurzu

Reklama