Melodie s akordy

Ondřej Pavlíček
05.02.2024 23:52

Vstoupit do kurzu

V této online video lekci s názvem „Melodie s akordy“ se dozvíte, jak akordy mohou hrát důležitou roli při hře melodie na kytaru. I prostá melodie obsahuje akordické tóny, které jsou zahrány postupně. Levá ruka může akord držet a tóny se hezky prolínají, podobně jako klavírní pedál umožňuje přeznívání tónů. Akord zároveň pomáhá pochopit prstoklad značení pro levou ruku: ukazovák 1, prostředníček 2, prsteníček 3 a malíček 4.

Tato lekce je součástí video kurzu „Melodická hra na kytaru“ s lektorem Ondřejem Pavlíčkem. Kurz je vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé hráče a pomáhá rozvíjet jejich schopnosti a naučit se zahrát populární melodie a filmové skladby na kytaru.

V kurzu se naučíte hrát na akustickou kytaru s kovovými strunami nebo na klasickou „španělku“ s nylonovými strunami. Zvládnete základní techniky pro kytaru, využití akordů při hře melodie, orientaci v notovém zápisu a hraní podle tabulatury. Kurz vám také poskytne možnost cvičit nové hmaty a prvky na kytaru.

Začátečníci se mohou soustředit jen na vrchní melodickou linku, aniž by se museli učit další spodní tóny. Pokročilí hráči mohou využít svých znalostí základních akordů a zaměřit se na pokročilejší prvky.

Kromě toho, kurz obsahuje bonusové melodie jako Hallelujah nebo Jurský park, které jsou prezentovány ve dvou stupních obtížnosti, takže si můžete vybrat ten, který vám nejvíce vyhovuje. Úpravy těchto skladeb pro kytaru jsou autorské a nejsou dostupné na internetu.

Díky tomuto kurzu se naučíte hrát oblíbené melodie, zlepšíte své dovednosti v kytarové hře a posunete se na novou úroveň.

Vstoupit do kurzu

Reklama
Zavřít reklamu