Les Champ-Elysées

Táňa Vaněčková
05.02.2024 22:38
Les Champ-Elysées
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

V osmém dílu kurzu “Hra na klavír pro mírně pokročilé” se budeme věnovat známé francouzské písni Les Champ-Elysées. Naučíme se ji hrát v F dur a zároveň se seznámíme se swingovým rytmem, který je pro tuto píseň typický. Tato lekce je součástí kurzu, který vede lektorka Táňa Vaněčková.

Kurz “Hra na klavír pro mírně pokročilé” je druhým dílem online kurzu pro ty, kteří již umí zahrát pár písniček, ale chtějí se naučit ještě víc. Lektorka Táňa Vaněčková vás provede 16 novými písničkami a zároveň vám pomůže s hudební terminologií. Porozumění zápisu not je totiž klíčové pro hráče, kteří chtějí hrát podle not. Bez této dovednosti byste se v notách mohli ztratit.

V rámci kurzu se dozvíte, jak fungují posuvky, jaký je rozdíl mezi ligaturou a legatem, jak zapsat předznamenání a dynamiku, jak se vyznat v repeticích, jak rozlišit různé notové taktové jednotky a další užitečné informace. Kromě toho se také naučíte hrát swingový rytmus, který je pro mnoho písniček zásadní.

Tento kurz nabízí spoustu nových písniček, mezi které patří například “Pro Elišku”, píseň z muzikálu Jesus Christ Superstar, Holubí dům od Jiřího Schelingera nebo píseň z filmu Piráti z Karibiku. Lekce jsou však přizpůsobeny tak, aby bylo učení zábavné a nemuseli jste se do něj nutit.

Vyzkoušejte tento online kurz hry na klavír a objevte, jaké písničky a dovednosti vás ještě čekají.

Vstoupit do kurzu

Reklama