La Cumparsita
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

Ve dvanáctém dílu kurzu Hra na klavír pro mírně pokročilé, který vám přináší lektorka Táňa Vaněčková, se naučíme hrát tango La Cumparsita. Tato píseň pochází z filmu Někdo to rád horké. Během lekce si vyzkoušíme pracovat se staccato a dynamickými znaménky.

Kurz Hra na klavír pro mírně pokročilé je určen pro ty, kteří už umí zahrát několik písniček na klavír, ale chtějí se naučit ještě více. Pokud jste absolvovali první kurz Táni Vaněčkové pro začátečníky “Hra na klavír”, těšíme se na vaši účast v tomto pokračování.

V rámci kurzu “Hra na klavír pro mírně pokročilé” se naučíte 16 nových písní a seznámíte se s hudební terminologií. Možná se ptáte, proč je důležité znát hudební teorii. Pokud chcete hrát podle not, je nezbytné porozumět notovému zápisu a všem těm zvláštním značkám. Bez toho byste se mohli v notách ztratit.

V rámci kurzu se naučíte například, jak fungují posuvky, jak rozlišit různé druhy zápisu legata a ligatury, jak zapisovat předznamenání a dynamiku, jak číst repeticí a jak poznat různé taktové značky. Dále se naučíte procvičovat technické pasáže, hrát swingový rytmus a používat pedál.

Kromě La Cumparsita se ve videokurzu naučíte mnoho dalších známých písní, jako například Pro Elišku, píseň z muzikálu Jesus Christ Superstar, Holubí dům od Jiřího Schelingera nebo píseň z filmu Piráti z Karibiku.

Pokud jste tedy připraveni rozšířit své hudební schopnosti na klavír, přihlaste se do kurzu Hra na klavír pro mírně pokročilé. Táňa Vaněčková vám pomůže stát se ještě lepším hráčem na klavír.

Vstoupit do kurzu

Reklama