Hudební teorie
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

V lekci “Hudební teorie” si zopakujeme a osvěžíme své znalosti z hudební teorie a seznámíme se s novými pojmy. Bude nám vysvětleno předznamenání, takty a také se dozvíme rozdíl mezi stupnicí a tóninou. Budeme se zabývat významem tečky za notou nebo tečky pod/nad notou a seznámíme se také s dynamickými znaménky a tempovými výrazy. Tato teoretická znalost nám pomůže lépe porozumět tomu, co je napsáno v notách a co se od nás očekává při hraní na klavír.

Lekce “Hudební teorie” je součástí kurzu “Hra na klavír pro mírně pokročilé” pod vedením lektorky Táni Vaněčkové. Tento kurz je určen pro ty, kteří již umí zahrát pár písniček na klavír, ale chtějí se naučit více. Lektorka Táňa Vaněčková nás ve svém kurzu naučí 16 nových písniček a zároveň nás seznámí s hudební terminologií. Bez znalosti hudební teorie bychom se mohli v notách ztratit, protože notový zápis je důležitou součástí hraní na klavír.

V rámci kurzu “Hra na klavír pro pokročilé” se dozvíme několik zajímavých věcí. Například nám bude vysvětleno, jak fungují posuvky, co je rozdíl mezi ligaturou a legatem, jak zapsat předznamenání a dynamiku, jak se orientovat v repeticích, jak rozlišit různé taktové jednotky nebo jak správně používat pedál. Kurz je zaměřený na praktické cvičení a naučení se nových písniček, které jsou známé a oblíbené. Tím se doufáme, že se učení pro vás stane zábavou a motivací.

Pokud máte zájem o hraní na klavír a rádi byste se naučili více skladeb a zlepšili své hudební dovednosti, pak je tento online kurz “Hra na klavír pro mírně pokročilé” s lektorkou Táňou Vaněčkovou ideální volbou pro vás. Nebudete ošizeni ani o teorii, protože správné porozumění hudebnímu zápisu je nezbytné pro pokrok ve hře na klavír. Nechte se inspirovat a učte se společně s námi!

Vstoupit do kurzu

Reklama