Hra jednohlasu – Piráti z Karibiku

Ondřej Pavlíček
05.02.2024 23:53

Vstoupit do kurzu

V lekci Hra jednohlasu – Piráti z Karibiku se naučíte zahrát jednoduchou melodii této známé filmové skladby. Notový zápis vám umožní hrát více podobných melodií, jako například O šípkových růžích, Tři čuníci nebo Mach a Šebestová. Tato lekce je součástí kurzu Melodická hra na kytaru s lektorem Ondřejem Pavlíčkem.

Kurz Melodická hra na kytaru je vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé hráče. Lekce se zaměřuje na rozvoj vašich schopností a naučí vás hrát populární melodie a filmové skladby na kytaru. Na začátku kurzu se pokusíte zahrát nějakou známou melodii, abyste si ověřili své základní techniky. K dispozici jsou PDF soubory s notovými zápisy melodií různých obtížností, takže si můžete vybrat podle svých schopností. Kurz také nabízí bonusové melodie, jako je Hallelujah nebo Jurský park, které vám umožní rozšířit své hudební vzdělání.

V rámci kurzu se naučíte hrát na akustickou kytaru s kovovými strunami i na klasickou „španělku“ s nylonovými strunami. Naučíte se zvládnout základní techniky pro kytaru, využívat akordy při hře melodie, orientovat se v notovém zápisu a hrát podle tabulatury. Kurz také zahrnuje cvičení nových hmatů a prvků pro kytaru.

Pokud jste začátečník, nemusíte se učit další spodní tóny a můžete se zaměřit pouze na vrchní melodickou linku. Pokročilí hráči mohou využít své znalosti akordů a zaměřit se na pokročilejší prvky.

Kurz obsahuje také některé skladby ve dvou stupních obtížnosti, například James Bond nebo Láska nebeská, abyste si mohli vybrat ten, který vám nejlépe vyhovuje. Ondřej, lektor kurzu, je autorem úprav těchto skladeb pro kytaru, takže je nenajdete jinde na internetu. S tímto kurzem se tak budete moci naučit hrát oblíbené melodie, zlepšit své dovednosti a posunout se v kytarové hře na novou úroveň.

Vstoupit do kurzu

Reklama
Zavřít reklamu