Drapérie uhlem

Hana Danková
06.02.2024 00:54
Drapérie uhlem
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

V online video lekci s názvem “Drapérie uhlem” budeme procvičovat naše malířské dovednosti. Lekce je součástí kurzu s názvem “Kresba od A do Z”, který vás provede světem malby a kresby. Tento kurz je určen pro úplné začátečníky i pro ty, kteří se kresbou zabývají již delší dobu. Lektorkou tohoto kurzu je Hana Danková, zkušená malířka a lektorka kurzů malby a kresby.

V rámci této lekce se naučíme jak důsledně pozorovat svět kolem sebe a jak zobrazit světlo a stín ve svých kreseb. Budeme se zabývat technikou stínování a šrafování, a to jak s tužkou, tak i s uhlím. Hlavním tématem lekce bude drapérie, kterou si sami nakreslíme. Získáme také zkušenosti s kresbou zátiší a květin ve váze. Postupně se seznámíme se základy perspektivy a až na závěr kurzu se budeme věnovat portrétům. Nejprve si vyzkoušíme portrétovat podle fotografie a následně si sami vyzkoušíme kresbu portrétu podle reálného modelu.

Cílem této lekce i celého kurzu je, aby každý absolvent byl schopen kreslit své vlastní obrázky podle skutečnosti. Nejde jen o to napodobovat obrazy ostatních, ale o to vyjádřit svoji jedinečnou vizi a vnímání světa prostřednictvím vlastních kreseb. Proto je důležité se naučit dívat a vnímat svět a tuto dovednost si prostřednictvím kurzu osvojíte.

Kurz “Kresba od A do Z” vám také připomene, jak důležité je vnímat svět kolem sebe a více si ho všímat. Toto vnímání je nejenom klíčové pro kresbu, ale také pro jakoukoli jinou výtvarnou činnost. Pokud chcete rozvíjet své malířské dovednosti a naučit se kreslit podle vlastního vnímání, pak je tento kurz pro vás to pravé. Připojte se k nám a objevte svět kresby od A do Z.

Vstoupit do kurzu

Reklama