Akordy
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

V lekci s názvem “Akordy” se podíváme na základní principy akordů a naučíme se, jak je hrát na ukulele. Tato lekce je součástí kurzu “Hrajeme na ukulele – pro začátečníky”, který vede lektorka Eva Hosnedlová.

V tomto kurzu se budeme učit nejčastěji používané rytmy a akordy na ukulele, které jsou určeny pro začátečníky. Naučíme se techniku ukulelových rytmů a různé typy úderů. Dále se seznámíme s základními jednoduchými akordy, které nám umožní zahrát většinu známých písniček.

V rámci kurzu se naučíme hru na základní jednoduché ukulele akordy a také se budeme zabývat plynulou výměnou akordů. Naučíme se hrát jednoduché doprovodné rytmy na ukulele i typický úder “chunk”. Také se seznámíme s čtyřdobým, třídobým, šestidobým a dvoudobým rytmem.

Dalšími tématy, kterým se budeme v kurzu věnovat, jsou hra prsty pravé ruky a hra s trsátkem, výběr ladičky a naladění ukulele, tvorba vlastních rytmů na ukulele, způsoby držení ukulele, tabulatura a transpozice akordů v písničkách.

Na závěr kurzu si zahrajeme doprovodnými rytmy na ukulele známou lidovku “Kdyby tady byla taková panenka” a vybrnkáme melodii oblíbené skladby “Španělská romance”. Celý popis kurzu najdete zde.

Vstoupit do kurzu

Reklama