Změna a obnova hesla uživatelského účtu ve WordPress

Pavel Kovář
20.01.2023 22:31

WordPress je populární systém pro správu obsahu, který se používá pro tvorbu webových stránek a blogů. Abyste mohli plně využívat svůj web, je důležité mít přístup k administraci. A pro přístup k administraci potřebujete správné heslo. Tento článek Vám ukáže, jak změnit heslo svého uživatelského v případě, že jste ho zapomněli nebo ho pouze potřebujete nastavit silnější heslo.

Přihlášení do administrace

Nejprve se musíte přihlásit do administrace svého webu WordPress. Pro přihlášení klikněte na odkaz “Přihlásit” nebo “Login” v horní části stránky. Případně přejděte přímo na adresu administrace, která je většinou ve tvaru adresawebu.cz/wp-admin/. Dále zadejte své aktuální uživatelské jméno a heslo a klikněte na tlačítko “Přihlásit“.

Změna hesla

Až se přihlásíte, klikněte na ikonu “Přihlášený uživatel” v horní části stránky a poté klikněte na “Upravit profil“. V sekci “Změna hesla” vyplňte pole “Staré heslo” a “Nové heslo” dvakrát. Klikněte na tlačítko “Aktualizovat profil” a hotovo, Vaše heslo bylo úspěšně změněno.

Obnova zapomenutého hesla

Pokud zapomněli své heslo, můžete si ho nechat zaslat na svou e-mailovou adresu, kterou jste zadali při registraci účtu. Je třeba jít na přihlašovací stránku a kliknout na “Zapomněli jste heslo?“. Poté vyplňte svou e-mailovou adresu a pošle se Vám instrukce k resetu hesla. Postupujte podle instrukcí a po úspěšném potvrzení bude Vaše heslo resetováno.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu