Noky nemusí být jen přílohou ke slaným pokrmům, můžete si je rovněž připravit nasladko a podávat jako moučník. Roman Paulus dovedl tento recept k dokonalosti. Dokonce i voda, ve které se noky vaří, je ochucená, aby noky dostaly to správné aroma. Náš šéfkuchař servíruje tvarohové noky s ovocnou omáčkou ozdobené ovocem, Vy si však můžete dát své oblíbené suroviny a ovoce.

Recept na tvarohové noky (pro 4 osoby):
30 g másla
25 g cukru krystal
1 vejce
1 žloutek
1 citron (kůra)
vanilinový cukr
250 g měkkého tvarohu
110 g bílého toustového chleba
bílá strouhanka na obalení
skořice mletá
sůl
tuzemák

Změklé máslo vyšlehejte s cukrem nad parou a postupně vmíchejte vejce a žloutek. Je důležité, aby se vejce dobře spojila s máslem. Přidejte citronovou kůru, vanilinový cukr a tvaroh. Z toastového chleba odkrojte kůrky a ze střídky připravte strouhanku, přidejte do těsta a nechte alespoň 2 hodiny odležet v lednici.
Polévkovou lžící vytvarujte noky, které vařte ve vroucí vodě ochucené vanilinovým cukrem, tuzemákem a citronovou kůrou asi 5 minut. Po uvaření noky obalte ve strouhance orestované na másle a ochucené cukrem a mletou skořicí.
Tvarohové noky podávejte s ovocnou omáčkou (malinovou nebo jahodovou), ozdobte ovocem a zakysanou smetanou, posypte moučkovým cukrem a na závěr přidejte pár lístků máty nebo meduňky.

Viz trick Romana na jak připravit tvarohové noky a nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho YouTube kanálu! https://kuchynelidlu.cz/kulinarska-akademie-lidlu/jak-pripravit-tvarohove-noky-

Sledujte naši nabídku na http://lidl.cz
Přidejte si nás na Facebooku - http://facebook.com/lidlcesko
Sledujte nás na Instagramu - https://www.instagram.com/lidlcz/
Navštivte Kuchyni Lidlu na http://kuchynelidlu.cz/
Přihlaste se k odběru newsletteru na https://kuchynelidlu.cz/Home/Subscribe

Zobrazit více Zobrazit méně
Zavřít reklamu