Štrúdl s jablky patří mezi nejoblíbenější moučníky české kuchyně. Připravit jej můžete z různých druhů těst – z listového, jogurtového, křehký nebo také tažený závin. Právě příprava tradičního taženého závinu však není úplně snadná. Podívejte se na video Romana Pauluse a dozvíte se, jak tenké by těsto mělo být, jakým způsobem ho „táhnout” a jak správně štrúdl zavinout.

Těsto na tažený závin:
Suroviny:
300 g hladké mouky
200 ml vlažné vody
50 ml rostlinného oleje
špetka soli
máslo

Postup:
Do mísy vsypte mouku, přidejte vodu a olej a zadělejte těsto. Rozdělte na dvě části a vypracujte bochánky, které přendejte na talíř s olejem. Těsto opět polijte olejem, zakryjte fólií a vložte na noc do lednice.
Na tažení těsta potřebujete vyvýšený podstavec a utěrku. Takto připravenou pracovní plochu posypte dostatečným množstvím mouky, položte na ní těsto, které opět posypte moukou a trochu rozválejte válečkem. Nejprve táhněte těsto dlaněmi, poté vytahujte těsto na pracovní ploše, až získáte požadovanou velikost a tloušťku.
Těsto pokapejte máslem a třetinu posypte strouhankou. Na strouhanku poklaďte oloupaná a na plátky nakrájená jablka, která ochuťte cukrem, tuzemákem, skořicí a citronovou šťávou. Můžete smíchat s rozinkami.
Pomocí utěrky těsto zarolujte, okraj pomažte máslem a slepte. Pomocí utěrky přeložte štrúdl na vymazaný plech, potřete máslem a pečte v troubě předehřáté na 180 °C 30 minut.

Viz trick Romana na těsto na tažený závin a nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho YouTube kanálu! https://kuchynelidlu.cz/kulinarska-akademie-lidlu/jak-pripravit-salat-waldorf-

Sledujte naši nabídku na http://lidl.cz
Přidejte si nás na Facebooku - http://facebook.com/lidlcesko
Sledujte nás na Instagramu - https://www.instagram.com/lidlcz/
Navštivte Kuchyni Lidlu na http://kuchynelidlu.cz/
Přihlaste se k odběru newsletteru na https://kuchynelidlu.cz/Home/Subscribe

Zobrazit více Zobrazit méně
Zavřít reklamu