Steak z tuňáka je stejně luxusní surovinou jako steak z hovězí svíčkové. Tuňák nepotřebuje žádné speciální koření, stačí ho jen osolit a opepřit a dát na pánvičku nebo přímo na gril. Steak z tuňáka podáváme na povrchu opečený a uvnitř syrový, ale prohřátý. Roman Paulus jej servíruje s křupavým zeleným chřestem a rajčatovou salsou, vybrat si však můžete i jinou přílohu a omáčku, záleží jen na Vaší chuti.

Recept na přípravu steaku z tuňáka
Suroviny:
tuňák
sůl
pepř
olivový olej
bílý a černý sezam
zelený chřest
rajčata
čerstvá bazalka
citronová šťáva
výhonky

Postup:
Steak z obou stran osolte a opepřete. Pokapejte olivovým olejem a okraje obalte v bílém a černém sezamu. Opečte v rozpálené grilovací pánvi tak, aby uvnitř zůstal syrový. Po opečení přikryjte alobalem a nechte steak chvíli odpočinout.
Zelený chřest oloupejte a krátce povařte v osolené vodě. Orestujte v téže pánvi a odřízněte konce. Ještě teplé pokapejte olivovým olejem, osolte a opepřete.
Steak z tuňáka podávejte rozkrojený se zeleným chřestem, přelivem z rajčat, bazalky, olivového oleje a citronové šťávy a dozdobte výhonky.

Viz trick Romana na steak z tuňáka a nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho YouTube kanálu! https://kuchynelidlu.cz/kulinarska-akademie-lidlu/steak-z-tunaka

Sledujte naši nabídku na http://lidl.cz
Přidejte si nás na Facebooku - http://facebook.com/lidlcesko
Sledujte nás na Instagramu - https://www.instagram.com/lidlcz/
Navštivte Kuchyni Lidlu na http://kuchynelidlu.cz/
Přihlaste se k odběru newsletteru na https://kuchynelidlu.cz/Home/Subscribe

Zobrazit více Zobrazit méně
Zavřít reklamu