Smrže patří k nejcennějším houbám, které můžete sehnat. Pokud se Vám podaří tuto lahůdku získat, je potřeba řádně ji využít. V tomto triku vám Roman Paulus ukáže, jak připravit lahodnou omáčku ze smržů. Dokonale doladí chuť různých pečených mas nebo grilované zeleniny.

Recept na přípravu smržové omáčky:
Suroviny:
20 g sušených nebo 50 g čerstvých smržů
20 g másla
30 g šalotky
20 ml brandy
20 ml bílého portského vína
sůl
pepř
50 ml omáčky demi-glace
1 větší lžíce francouzského másla
50 ml čerstvé smetany ke šlehání
listová petržel

Postup:
Sušené smrže nejdříve namočte do studené vody (na 2 – 3 hodiny). Sceďte, vodu uložte na později a smrže nakrájejte. Nejdříve odkrojte nožičku a poté nakrájejte na poloviny, případně čtvrtiny. Důkladně propláchněte, aby se všechen písek dostal pryč.
V rozehřáté pánvi rozpusťte máslo, nechte zpěnit šalotku nakrájenou najemno, přidejte čisté smrže a krátce poduste. Podlijte brandy a bílým portským vínem, osolte a opepřete. Jakmile se alkohol trochu svaří, přilijte vodu, ve které byly smrže namočené a nechte zredukovat. Přilijte omáčku demi-glace a nechte asi 5 minut provařit. Přidejte francouzské máslo, přilijte smetanu a nechte ještě asi 5 minut provařit. Přidejte nasekanou listovou petržel a podávejte, nejlépe s pečeným telecím hřbetem nebo pečenou drůbeží.

Viz trick Romana na Smržová omáčka a nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho YouTube kanálu! https://kuchynelidlu.cz/kulinarska-akademie-lidlu/smrzova-omacka

Sledujte naši nabídku na http://lidl.cz
Přidejte si nás na Facebooku - http://facebook.com/lidlcesko
Sledujte nás na Instagramu - https:// www.instagram.com/lidlcz/
Navštivte Kuchyni Lidlu na http://kuchynelidlu.cz/
Přihlaste se k odběru newsletteru na https://kuchynelidlu.cz/Home/Subscribe

Zobrazit více Zobrazit méně
Zavřít reklamu