Je-li správně provedená obhlídka investičního bytu důležitá a komplikovaná, pak prohlídka celého bytového domu je ještě o úroveň těžší. Je nutné si totiž uvědomit, že v případě problémů v domě, který je celý váš, zůstane veškerá zodpovědnost i celkové náklady na vás.

Vlastníte-li v domě 1 byt, pak se o vše postará (většinou) předseda společenství vlastníků jednotek (SVJ) nebo pověřený správce. Náklady na opravu střechy nebo prasklého topení se rozdělí mezi všechny vlastníky bytů a uhradí se z fondu oprav. Do něho si spoluvlastníci "spoří" prostředky právě na opravy nebo větší investice, jako jsou plastová okna, zateplení apod. Je-li celý dům váš, musíte na takové investice myslet dopředu a to sami.

V tomto videu poukazujeme na věci, kterých byste se určitě při první prohlídce investičního bytového domu měli všimnout. Řekneme si více o elektroinstalaci, stavu balkónů, vlhkosti v domě, stavu střechy atd. Samozřejmě výčet není kompletní, takže budeme rádi i za vaše připomínky, další tipy nebo i o vlastní zkušenosti, které můžete přidat pod video do komentářů.

Více již v novém videu....

Staňte se součástí naší Facebook skupiny spolu s dalšími investory
https://www.facebook.com/groups/adolmonitor/

Články z realitního světa na blogu ADOLu
https://www.adol.cz/blog/

Podcasty - články, rozhovory, seriál:
https://open.spotify.com/show/7g4lJfxftht1fPjqTmpjoL?si=qQIxa_a6Rj6dWwz-IEb4UQ
https://itunes.apple.com/cz/podcast/adol-cz/id1438086917
https://adol.podbean.com/

Více o nás:
Tomáš Kučera - Investor a provozovatel služby pro správu nemovitosti:
https://www.zvladneme.cz/

Pavel Tomek - Investor a jednatel ADOL Monitor - služby dodávající aplikace a data pro investování do nemovitostí na:
https://www.adol.cz/

Zobrazit více Zobrazit méně
Zavřít reklamu