Nazdár Dřevostavebníci :-)
Jelikož nám byla už zima, tak jsme se nakonec rozhodli, že už namontujeme komín, abychom si mohli uvnitř stavby zatopit.
Nejdříve jsme museli nainstalovat komínový prostup, který si vyrábíme sami z izolačních desek.
Komínový prostup slouží k tomu, aby byla ochráněna konstrukce, kterou komín prostupuje, před teplem a tím jsme splnili požární předpisy a navíc jen prostup slouží také jako vzduchotěsný prostup, to zase abychom splnili vzduchotěsnost.
Kouřovody, které budou viditelné by měli být správně instalovány "po vodě" kvůli tomu, aby případný kondenzát nebo dešťová voda nestékal po povrchu kouřovodu, ale vnitřkem (komín, je tak samozřejmě nainstalovaný).
Jelikož ale nemám připravené redukce pro takovéto připojení, tak jsem kouřovod nainstaloval, zatím "po kouři", protože se jedná pouze o pracovní kamna, takže nám to nevadí.

Staňte se členem tohoto kanálu a získejte přístup k těmto výhodám:
https://www.youtube.com/channel/UCxQZ3mPZvUm3T2-j-CFcjsA/join

Nezapomeňte se přihlásit k odběru, abyste nepřišli o další videa o stavbě pasivní dřevostavby svépomocí do milionu.
Dotazy pište prosím do komentářů.
Mějte se a smějte se :-)

HUDBA: https://www.epidemicsound.com/

___________________________________________________________________________________
Zřeknutí se odpovědnosti:
Účelem těchto videí je poskytnout pouze informace a inspiraci. Pokud se rozhodnete napodobit, duplikovat nebo kopírovat vše, co jste v těchto videích pozorovali, činíte tak na své vlastní riziko. Nepřebíráme žádnou odpovědnost za jakékoli kroky přijaté v důsledku informací nebo rad na tomto kanálu YouTube a neneseme žádnou odpovědnost za případná zranění nebo škody, které by mohly vzniknout.

Zobrazit více Zobrazit méně