Co ve skutečnosti způsobuje poklesy cen akcií na trhu? Vývoj ekonomiky působí nepřímo a v krátkém období převažují emoce řízené novými zprávami a také honba za likviditou. Americký FED zastavil neomezeným kvantitativním uvolňováním další propady trhu, protože dodal na trhu likviditu, další centrální banky udělaly něco podobného.

Koronavirus (covid-19) je neznámá, ale není to tak neznámý, jako byl před dvěma měsíci. Investoři s ním nyní počítají. Dokud nepřijde další nová neznámá, nevidím důvody pro velké propady trhu. Pozor tedy na to, jak je jako investoři necháváme řídit strachem, obzvláště během (finanční) krize či recese, kdy je nejvýhodnější nakupovat.

Web: https://www.rozumnyinvestor.cz/

Portál: https://rozumnyinvestor.teachable.com/p/portal/

Facebook: https://www.facebook.com/Rozumnyinvestor

Video má výhradně výukový či informační charakter. Nejedná se o investiční doporučení, investiční poradenství či finanční poradenství. Ve videu mohou zaznít myšlenky či tvrzení ohledně budoucnosti. Tyto nejsou předpovědmi a realita se bude pravděpodobně lišit. Video obsahuje subjektivní názory autora. Usiluji o to prezentovat co nejkvalitnější informace, přesto nejsem schopen garantovat jejich přesnost a úplnost.

Ing. Jindřich Pokora, M.A.

#koronakrize #kdykoupit #krize

Zobrazit více Zobrazit méně
Zavřít reklamu