Nazdááár dřevostavebníci :-)
Okna máme namontované, dovnitř nám nefouká a ani neprší a tak nám nic nebrání v tom, abychom si konečně zaizolovali základový rošt.
Nejdříve jsme si museli přesunou "stavební bordel" - to je mimochodem jedna z hlavních nekonečných a otravných činností během stavby, buďte připraveni, že budete pořád něco přesouvat z místa na místo.
Nad kuchyní a obývacím pokojem jsme mohli dát pryč lávky, které jsem využíval při konstrukci krovu. Mimochodem, ten prostor s otevřeným krovem je absolutně monstrózně obrovský.
Před samotnou montáží izolace jsme ještě vysavačem odstranili zbytky napršené vody na fólii v crawlspace, abychom nechodili v kalužích.
Potom jsme si nařezali pásy z OSB desek, které jsme přidělali zespoda na základový rošt. Bude sloužit k tomu, že na nám budou držet OSB, které tvoří spodní "záklop" roštu, který nám bude držet izolaci na místě.
Tyto desky jsme řezali tak, aby byly vždy na každou stranu o 5mm menší, aby bylo místo na montážní pěnu, která tyto desky zafixuje na místě a taky nám celý rošt krásně utěsní.
Jakmile je toto hotové, tak už nám nic nebrání v tom, abychom vložili izolaci do dutin mezi nosníky. Minerální vata musí být řezána tak, aby byl rozměr o něco větší na každou stranu, aby dutina byla těsně vyplněna minerální vatou, ale aby na druhou stranu nebyla pomačkaná.
Případně nedokonalosti nebo nevyplněné místa (jako třeba napojení nosníků) vypěníme montážní pěnou.
Jakmile jsme měli izolaci na místě, tak jsme začali se záklopem OSB deskami 12mm. Jedná se pouze o hrubý záklop na kterém bude ještě podlahový polystyren a na něm OSB p+d 25mm, takže tady 12mm úplně stačí. Tyto OSB desky jsou jsou k základovému lepeny PU (polyuretanovým) tmelem a kotveny hřebíky 90mm a to každých cca 150mm. Ten PU tmel nám zaručí, že nám podlaha nebude nikdy vrzat a taky to, že tento záklop bude jako jeden monolitický celek, protože jsme PU tmel nanášeli i do spojů pera a drážky. Celý základový rošt se tímto nesmírně ztuží.
Ještě jsme si přivedli do domu přívod vody, který jsme ošetřili proti mrazu a to silnou izolací samotné trubky PP o průměru 32mm a taky ještě horizontální izolací kolem místa přechodu ze země do prostoru crawlspace.
Jako takovou extra pojistku pro nejhorší případ, jsme tam nainstalovali ještě topný kabel dlouhý 2 metry o příkonu 24 Wattů, kdyby nám náhodou mrzlo jako na severním pólu takové super FAIL SAFE.
V roštu jsme trubku zaizolovali ještě mirelonem.
A teď !!!POZOR!!! jelikož je tento hlavní přívod vody těsně pod záklopem, tak jsme si museli dát obrovský pozor, abychom ho netrefili hřebíkem. Pěkně jsme si to rozměřili a výrazně označili, abychom si potom nemuseli nadávat kdybychom museli ten děravý přívod měnit :-D

Nezapomeňte se přihlásit k odběru, abyste nepřišli o další videa o stavbě pasivní dřevostavby svépomocí do milionu.
Dotazy pište prosím do komentářů.
Mějte se a smějte se :-)

HUDBA: https://www.epidemicsound.com/

___________________________________________________________________________________
Zřeknutí se odpovědnosti:
Účelem těchto videí je poskytnout pouze informace a inspiraci. Pokud se rozhodnete napodobit, duplikovat nebo kopírovat vše, co jste v těchto videích pozorovali, činíte tak na své vlastní riziko. Nepřebíráme žádnou odpovědnost za jakékoli kroky přijaté v důsledku informací nebo rad na tomto kanálu YouTube a neneseme žádnou odpovědnost za případná zranění nebo škody, které by mohly vzniknout.

Zobrazit více Zobrazit méně