Když pečete husu v celku, zbydou vám po vykostění kosti a nádivka, pokud jste husu před pečením naplnili třeba jablky. Je Vám líto je vyhodit, ale nevíte co s nimi? Roman Paulus vás naučí, jak z těchto „zbytků“ připravit znamenitou husí omáčku. Díky pomerančové šťávě a červenému vínu, které se do omáčky přidávají, bude mít lehce nasládlou chuť a vonět po vínu, což se k pečené huse hodí přímo báječně.

Recept na přípravu husí omáčky
Suroviny:
husí sádlo
„zbytky“ pečené husy – husí kosti, nádivka (jablka, cibule, pomeranče)
hladká mouka
pomerančová šťáva
červené víno
vývar z husích kostí

Postup:
V hrnci rozehřejte husí sádlo. Do hrnce vložte jablka, cibule, pomeranče z pečené husy a orestujte. Přidejte husí kosti a restujte dále. Poté zaprašte moukou. Pokud se mouka připaluje ke dnu hrnce, můžete podlít trochou pomerančové šťávy, aby se vše dobře odvařilo, a restujte dále.
Zarestovaný základ podlijte pomerančovou šťávou, nechte chvíli provařit a přilijte červené víno. Víno nechte dobře vyvařit, přilijte husí vývar a na mírném plameni provářejte asi 1 hodinu. Poté omáčku přeceďte. Omáčku můžete případně svařit, aby byla hustší.

Viz trick Romana na Husi omacka a nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho YouTube kanálu! https://kuchynelidlu.cz/kulinarska-akademie-lidlu/husi-omacka

Sledujte naši nabídku na http://lidl.cz
Přidejte si nás na Facebooku - http://facebook.com/lidlcesko
Sledujte nás na Instagramu - https:// www.instagram.com/lidlcz/
Navštivte Kuchyni Lidlu na http://kuchynelidlu.cz/
Přihlaste se k odběru newsletteru na https://kuchynelidlu.cz/Home/Subscribe

Zobrazit více Zobrazit méně
Zavřít reklamu