Základem těsta na hrníčkové knedlíky jsou mouka, mléko a žloutky smíchané s bílým pečivem. Roman Paulus svůj hrníčkový knedlík doplnil nakrájenou šunkou a žampiony, ale vy samozřejmě můžete použít jiné suroviny, které mát rádi a žampióny nahradit lesními houbami. Nejdůležitější při tomto druhu knedlíku je správně připravený hrníček, který musí být dobře vymazaný tukem a vysypaný moukou, což usnadní výjmutí. Podívejte se, jak vypadá ideální hrníčkový knedlík.

Recept na hrnečkové knedlíky
Suroviny:
4 bílé housky
50 g másla
50 g delikatesní šunky
hrst čerstvé listové petržele
sůl
2 hrnky hrubé mouky + na vysypání hrnečků
2 hrnky čerstvého mléka (3,5 % tuku)
2 vejce “M“
50 g žampionů
½ lžíce vepřového sádla

Postup:
Housky nakrájejte na menší kostky, osmažte na másle a přendejte do mísy. K housce přidejte šunku nakrájenou na kostičky, sekanou listovou petržel a osolte. Z mouky, mléka a žloutků připravte hladké těsto. Žampiony nakrájené na kostičky krátce orestujte v pánvi s rozehřátým sádlem, přidejte k housce a přelijte připraveným těstem. Z bílků ušlehejte sníh a přidejte do těsta.
Hrnečky vymažte sádlem, vysypte hrubou moukou a naplňte připraveným těstem asi 2 cm pod okraj. Poté vložte do hrnce s vroucí vodou a vařte pod pokličkou asi 25 minut. Knedlíky vyklopte z hrnečku a nakrájejte na plátky.

Viz trick Romana na hrnečkové knedlíky a nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho YouTube kanálu! https://kuchynelidlu.cz/kulinarska-akademie-lidlu/hrnickove-knedliky

Sledujte naši nabídku na http://lidl.cz
Přidejte si nás na Facebooku - http://facebook.com/lidlcesko
Sledujte nás na Instagramu - https://www.instagram.com/lidlcz/
Navštivte Kuchyni Lidlu na http://kuchynelidlu.cz/
Přihlaste se k odběru newsletteru na https://kuchynelidlu.cz/Home/Subscribe

Zobrazit více Zobrazit méně
Zavřít reklamu