Jedním z nejoblíbenějších druhů knedlíků je houskový knedlík z kynutého těsta. Jeho příprava je trochu časově náročná, protože kynuté těsto si musí odpočinout a získat na objemu, ale buďte trpěliví. Uvařené knedlíky je nutné opatrně krájet, nejlépe pomocí režné nítě. Hodí se k hustým gulášům, ragú nebo kysanému zelí s pečení.

Recept na přípravu houskových knedlíků
Suroviny:
300 ml čerstvého mléka (3,5 % tuku)
10 g droždí
cukr krystal
200 g bílého pečiva (nejlépe z předchozího dne)
sůl
1 vejce „M“
500 g hrubé mouky

Postup:
Mléko lehce zahřejte, rozpusťte v něm droždí a přidejte cukr. Pečivo nakrájené na menší kostky dejte do mísy, osolte, přilijte mléko s droždím a zamíchejte. Přidejte vejce a mouku, vypracujte těsto, které přikryjte utěrkou a nechte na teplém místě vykynout.
Z vykynutého těsta vyválejte šišky, které nechte ještě chvíli vykynout. Poté zavářejte do vroucí osolené vody. Vařte podle velikosti knedlíků 15 – 20 minut, v průběhu vaření jednou otočte. Po vyndání z vody propíchejte vidličkou a nití nakrájejte na plátky.

Viz trick Romana na houskové knedlíky a nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho YouTube kanálu! https://kuchynelidlu.cz/kulinarska-akademie-lidlu/houskove-knedliky

Sledujte naši nabídku na http://lidl.cz
Přidejte si nás na Facebooku - http://facebook.com/lidlcesko
Sledujte nás na Instagramu - https://www.instagram.com/lidlcz/
Navštivte Kuchyni Lidlu na http://kuchynelidlu.cz/
Přihlaste se k odběru newsletteru na https://kuchynelidlu.cz/Home/Subscribe

Zobrazit více Zobrazit méně
Zavřít reklamu