Focaccia je tradiční italské kynuté pečivo. Podává se jako příloha k různým pokrmům, můžete ji ale také plnit, skvěle chutná se sýrem a parmskou šunkou. Focaccia je po upečení křupavá a díky olivovému oleji, který se do těsta přidává, příjemně vláčná. Těsto můžete dochutit svými oblíbenými surovinami, Roman Paulus si vybral sušená rajčata, černé olivy, rozmarýn a tymián. Připravte si doma večeři po italsku a vychutnejte si výbornou focacciu se svými oblíbenými surovinami.

Recept na focacciu:
Suroviny:
500 g hladké mouky
300 ml vlažné vody
21 g droždí
15 g soli
40 g olivového oleje + na potření
200 g sušených rajčat
200 g černých oliv
hrst sekaného rozmarýnu a tymiánu
mořská sůl na posypání

Postup:
Droždí rozmíchejte ve vlažné vodě. Mouku smíchejte se solí, olivovým olejem a vodou s droždím a vypracujte hladké těsto, které přikryjte utěrkou a nechte na teplém místě vykynout.
Do těsta vmíchejte nakrájená sušená rajčata a olivy, nasekaný rozmarýn a tymián. Z takto připraveného těsta vytvarujte menší bochánky, z nich vyválejte placky asi 2 cm vysoké a nechte opět vykynout. Do těsta udělejte několik důlků, potřete olivovým olejem a posypte hrubou mořskou solí. Pečte nejprve na 230 °C 5 minut a následně dopečte další 3 minuty na 220 °C. Po upečení můžete opět potřít olivovým olejem.

Viz trick Romana na focaccia a nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho YouTube kanálu! https://kuchynelidlu.cz/kulinarska-akademie-lidlu/focaccia

Sledujte naši nabídku na http://lidl.cz
Přidejte si nás na Facebooku - http://facebook.com/lidlcesko
Sledujte nás na Instagramu - https://www.instagram.com/lidlcz/
Navštivte Kuchyni Lidlu na http://kuchynelidlu.cz/
Přihlaste se k odběru newsletteru na https://kuchynelidlu.cz/Home/Subscribe

Zobrazit více Zobrazit méně
Zavřít reklamu