Zmiňuji některé základní důvody k prodeji akcií: Kdy prodat naše investice? Může to být chvíle dosažení našeho finančního cíle, inteligentní investor také může prodat při růstu ceny akcie, při naplnění své investiční teze a poté, co se změnila hodnota podniku, ať už vlivem externích vlivů či vlastní chybou.

Warren Buffett na nedávném každoročním setkáním akcionářů Berkshire (annual meeting) popisoval svůj prodej všech amerických aerolinek (delta, united, southwest a american): Svět se změnil, a tyto aerolinky pro něj přestaly generovat hotovost, přestože jde o dobře řízené podniky.

Web: https://www.rozumnyinvestor.cz/

Portál: https://rozumnyinvestor.teachable.com/p/portal/

Facebook: https://www.facebook.com/Rozumnyinvestor

Video má výhradně výukový či informační charakter. Nejedná se o investiční doporučení, investiční poradenství či finanční poradenství. Ve videu mohou zaznít myšlenky či tvrzení ohledně budoucnosti. Tyto nejsou předpovědmi a realita se bude pravděpodobně lišit. Video obsahuje subjektivní názory autora. Usiluji o to prezentovat co nejkvalitnější informace, přesto nejsem schopen garantovat jejich přesnost a úplnost.

Ing. Jindřich Pokora, M.A.

#akcie #kdyprodat #buffett

Zobrazit více Zobrazit méně
Zavřít reklamu