Consommé, neboli zesílený či dvojitý vývar, se skvěle hodí na každou výjimečnou příležitost. Říká se mu dvojitý, neboť jej vaříme nadvakrát. Nejprve uvaříme klasický vývar, poté znovu s masem, které vývar ještě zesílí, a bílky, které zachytí případné nečistoty. Podívejte se na následující video, ve kterém Vám Roman Paulus ukáže, jak consommé připravit.

Recept na přípravu 2 l consommé:
500 g kuřecích kostí
300 g kořenové zeleniny
200 g masa z kuřecích stehen mletých nahrubo
5 bílků
1 cibule
černý pepř, nové koření, bobkový list
sůl, stonky petržele

Nejdříve připravíme vývar. Kosti, 150 g kořenové zeleniny, koření a studenou vodu dáme společně do velkého hrnce a přivedeme do varu. Vaříme mírným varem 2 – 3 hodiny. Poté vycedíme přes cedník a necháme vychladnout.
Po vychladnutí připravíme samotné consommé. Mleté kuřecí maso smícháme se 150 g mleté kořenové zeleniny, cibulí nakrájenou na větší kousky a vaječnými bílky. Vše přidáme do vychlazeného vývaru a za stálého míchání přivedeme k varu. Vaříme mírným varem 2 hodiny, následně přecedíme přes plátno.

Viz trick Romana na consommé a nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho YouTube kanálu! https://kuchynelidlu.cz/kulinarska-akademie-lidlu/consomme

Sledujte naši nabídku na http://lidl.cz
Přidejte si nás na Facebooku - http://facebook.com/lidlcesko
Sledujte nás na Instagramu - https://www.instagram.com/lidlcz/
Navštivte Kuchyni Lidlu na http://kuchynelidlu.cz/
Přihlaste se k odběru newsletteru na https://kuchynelidlu.cz/Home/Subscribe

Zobrazit více Zobrazit méně
Zavřít reklamu