Císařský trhanec je tradiční dezert původem z rakouské kuchyně. Těsto je podobné těstu palačinkovému, moučník se podává natrhaný na menší kousky, odtud pochází i jeho název – trhanec. Můžete jej podávat se švestkovou omáčkou nebo s karamelizovanými jablky či hruškami jako Roman Paulus. Podívejte se na následující video a připravte si tento neodolatelný dezert.

Recept na císařský trhanec s karamelizovanými hruškami
Suroviny:
150 g hladké mouky
250 ml mléka
4 vejce “M“
12 g kypřicího prášku do pečiva
sůl
20 g vanilkového cukru
rostlinný olej nebo přepuštěné máslo na smažení
2 hrušky nebo jablka
100 g rozinek namočených v tuzemáku
100 g másla
cukr moučka na posypání

Postup:
Z mouky, vanilkového cukru, mléka a vajec vymíchejte hladké těsto. Přidejte kypřicí prášek, sůl a nastrouhanou citronovou kůru. Do rozehřáté pánve s přepuštěným máslem vlijte těsto. Asi po 1 minutě pečení přidejte rozinky namočené v rumu. Jakmile je těsto z jedné strany zapečené, rozpulte, otočte a dopečte. Po upečení vyndejte na prkénko a nakrájejte na menší kousky.
Ve stejné pánvi nechte zkaramelizovat cukr, přidejte oloupané a na kousky nakrájené hrušky a opečte. Poté přidejte máslo a také nakrájený trhanec a nechte prohřát. Trhanec s hruškami podávejte posypaný moučkovým cukrem.

Viz trick Romana na císařský trhanec a nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho YouTube kanálu! https://kuchynelidlu.cz/kulinarska-akademie-lidlu/cisarsky-trhanec

Sledujte naši nabídku na http://lidl.cz
Přidejte si nás na Facebooku - http://facebook.com/lidlcesko
Sledujte nás na Instagramu - https://www.instagram.com/lidlcz/
Navštivte Kuchyni Lidlu na http://kuchynelidlu.cz/
Přihlaste se k odběru newsletteru na https://kuchynelidlu.cz/Home/Subscribe

Zobrazit více Zobrazit méně
Zavřít reklamu