Proč se chlupatým knedlíkům říká chlupaté? Tajemství tkví v tom, že se do bramborového těsta, které se podobá klasickému bramborovému těstu, přidávají ještě syrové brambory. Ty po uvaření z knedlíku lehce vyčuhují a vytvářejí „chloupky“. Chlupaté knedlíky skvěle chutnají samostatně pokapané sádlem a posypané pažitkou nebo orestovanou cibulkou. Můžete je také podávat jako přílohu ke guláši nebo pečenému masu. Podívejte se na následující video, kde Vám Roman Paulus ukáže, jak chlupaté knedlíky připravit.

Recept na chlupaté knedlíky
Suroviny:
200 g vařených brambor
2 vejce
sůl
100 g syrových brambor
100 g hrubé mouky

Postup:
Uvařené brambory propasírujte, přidejte vejce, osolte a přidejte najemno nastrouhané a vyždímané syrové brambory. Promíchejte a postupně přidávejte mouku. Z vypracovaného těsta vytvarujte pomocí lžíce knedlíky, které vařte ve vroucí osolené vodě 5 – 6 minut. V průběhu vaření knedlíky otáčejte, aby se dobře provařily. Uvařené knedlíky sceďte.

Viz trick Romana na chlupaté knedlíky a nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho YouTube kanálu! https://kuchynelidlu.cz/kulinarska-akademie-lidlu/chlupate-knedliky

Sledujte naši nabídku na http://lidl.cz
Přidejte si nás na Facebooku - http://facebook.com/lidlcesko
Sledujte nás na Instagramu - https://www.instagram.com/lidlcz/
Navštivte Kuchyni Lidlu na http://kuchynelidlu.cz/
Přihlaste se k odběru newsletteru na https://kuchynelidlu.cz/Home/Subscribe

Zobrazit více Zobrazit méně
Zavřít reklamu