Brambory jsou vhodnou přílohou téměř ke všem pokrmům a při tom je můžete servírovat v různých podobách. V tomto videu Vám Roman Paulus ukáže, jak připravit bramborovo - mandlové krokety. Připravují se z vařených brambor, další suroviny však můžete obměnit podle toho, co máte rádi Vy. Přidejte například oblíbené bylinky, trochu strouhaného sýra nebo třeba rozinky. Smažené krokety jsou skvělou přílohou nejen k masu, ale můžete je podávat také ke guláši nebo ragú.

Recept na přípravu bramborovo-mandlových kroket:
Suroviny:
400 g vařených brambor
2 žloutky
50 g rozpuštěného másla
sůl
muškátový oříšek
100 g strouhanky
100 g plátků mandlí
2 vejce
3 lžíce listové petržele
rostlinný olej na smažení

Postup:
Uvařené brambory propasírujte, smíchejte se žloutky, rozpuštěným máslem, nasekanou listovou petrželí, přidejte trochu muškátového oříšku a osolte. Z připravené směsi tvarujte kuličky nebo válečky, které následně obalte v rozšlehaném vejci a plátcích mandlí smíchaných se strouhankou. Smažte v rozpáleném rostlinném oleji dozlatova, poté nechte přebytečný olej okapat na ubrousku.
Krokety můžete rozmanitě dochutit, například rozinkami, sušených ovocem či opečenou cibulkou. Hodí se jako příloha k různým pokrmům, například vepřovému masu se švestkovou omáčkou.

Viz trick Romana jak připravit bramborovo-mandlové krokety a nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho YouTube kanálu! https://kuchynelidlu.cz/kulinarska-akademie-lidlu/jak-pripravit-bramborovo-mandlove-krokety-

Sledujte naši nabídku na http://lidl.cz
Přidejte si nás na Facebooku - http://facebook.com/lidlcesko
Sledujte nás na Instagramu - https://www.instagram.com/lidlcz/
Navštivte Kuchyni Lidlu na http://kuchynelidlu.cz/
Přihlaste se k odběru newsletteru na https://kuchynelidlu.cz/Home/Subscribe

Zobrazit více Zobrazit méně
Zavřít reklamu