Přehrát video
Spustěte video lekci zdarma
Další lekce: Profit - založení blockchain, zakoupení bitcoinů, investicedo skyllex
Další video
Spustěte další lekci zdarma

Bitcoin – naprosto svobodná měna

Bitcoin a jiné kryptoměny, návody pro začátečníky

přidáno 26. 06. 2017 298 zhlédnutí 0 doporučení

Popis videa

Povídání Martina Šípa z pražského Paralelní Polis na TEDxPlzeň pojednávalo o bitcoinech, pěněžním systému, jež neovládá žádný jednotlivec a kde mohu být sám sobě bankou. Martin Šíp říká, že náš peněžní systém je špatný proto, že je založen na špatných penězích. Může to změnit Bitcoin, který je, jak jeho propagátoři říkají, to samé pro peníze jako byl vynález internetu pro komunikaci?

Záběr odvětví, kterým se Martin Šíp ve svém životě věnuje, by bohatě stačil pro více než jednoho člověka. Martin vystudoval teoretickou fyziku a architekturu a působil několik let ve stavebnictví. Osudným se mu stal zájem o Rakouskou ekonomickou školu a zkoumání podstaty finančních trhů, které ho přivedlo k vnímání peněz jako komplexní společenské technologie. V roce 2011 se poprvé setkal s pojmem Bitcoin a od té doby se mu bez přestávky věnuje. Bitcoin, jakožto první decentralizovaná digitální měna, ho doslova učaroval, a tak začal pracovat pro startup SatoshiLabs, který je celosvětově známý jako vynálezce první hardwarové bitcoinové peněženky, tzv. TREZOR. V současné době Martin pracuje jako hlavní koordinátor Paralelní Polis v Praze, kde mimo jiné pořádá pravidelné týdenní meetupy věnované bitcoinu, kryptoměnám a decentralizaci obecně.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at http://ted.com/tedx