Základní malování přes šablony

Monika Brýdová
06.02.2024 05:48

Vstoupit do kurzu

V této lekci s lektorkou Monikou Brýdovou se naučíte základy malování na textil za pomocí šablon. Průvodce kursem Textilní techniky je Monika, která se specializuje na originální úpravu oblečení. V tomto kurzu vám Monika předá své techniky a triky práce s úpletovými materiály, zejména s tričkovinou.

V první lekci se naučíte malovat na textil pomocí šablon. Monika vám ukáže, jak vyrobit vlastní razítka a jak je používat na textilu. Dozvíte se také, jak pracovat s bleaching technikou a jak ji kombinovat s barvením. Další technikou, kterou se ve lekci naučíte, je domalovávání obrázků pomocí teček. Monika vám také ukáže, jak vytvořit mačkanou techniku a jak stříkat textil. V kurzu se naučíte také aplikovat techniku akvarelu s použitím razítek, a zjistíte, jak změnit triko v omalovánku a na něj nakreslit cokoli. Další techniky, které se ve lekci naučíte, zahrnují textilní sítotisk, malování voskovkami a použití linorytu jako metody tisku na textil. Závěrem se dozvíte také o práci s reaktivními barvami.

Monika vám představí různé barvy na textil a poradí vám, které použít pro které účely. Během kurzu se naučíte pracovat se šablonami a zjistíte, jak si je sami vyrobit a jak při tom dodržovat správné principy. Vyjma lektorek speciální techniky s reaktivními barvami, kterou Monika vyučuje pouze na letních kurzech, protože se musí praktikovat venku. V kurzu se však naučíte dělat spirálová trika a další druhy batik.

Po absolvování kurzu budete schopni vytvářet originální kousky oblečení pro váš šatník. Monika se těší na vaše výsledky a ráda vám poradí a pomůže i prostřednictvím komentářů. Budete mít jedinečnou příležitost naučit se od ní ty nejkrásnější techniky úpravy textilu.

Vstoupit do kurzu

Reklama
Zavřít reklamu