Výroba bylinkových mastí

Anna Bednářová
05.02.2024 23:13
Výroba bylinkových mastí
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

Tato lekce s názvem “Výroba bylinkových mastí” je součástí kurzu “Sběr bylinek a jejich praktické použití”, který vede lektorka Anna Bednářová. Lekce poskytuje tři různé způsoby výroby mastiček s přesným postupem, který vám umožní připravit si doma vlastní účinnou bylinkovou mastičku. Budeme se také zabývat vhodným způsobem zpracování jednotlivých bylinek a surovin, které budeme k výrobě potřebovat.

Celý kurz “Sběr bylinek a jejich praktické použití” se zaměřuje na poznání a využití léčivých bylinek. Lektorka vás provede významem a blahodárnými účinky léčivých bylinek a naučí vás, jak je správně sbírat, sušit a jak si z nich můžete připravit různé výrobky. Kurz vás naučí základům bylinkaření, jako je správný sběr a sušení bylinek, a také výrobě čajů, tinktur, mastí, sirupů a likérů.

V rámci kurzu se budeme podrobněji zabývat účinky a zpracováním několika konkrétních léčivých rostlin, jako jsou kostival, pampeliška, hloh, šípek a šípková růže. Naučíme se také určit jarní bylinky a jejich vhodné využití, stejně jako bylinky pro péči o vlasy a pleť. Další části kurzu se budou věnovat tomu, jaké bylinky jsou vhodné pro kuchyni a na podporu imunity.

Tento kurz obsahuje celkem 15 komplexních videí s podrobnými informacemi a návody. První dva díly kurzu jsou zdarma a zahrnují poznávání a sbírání bylinek, výrobu bylinkových sirupů a jejich vhodné využití. Díky tomuto kurzu získáte znalosti, které vám umožní poznávat léčivé rostliny při procházkách a sami si z nich budete umět vyrobit vlastní bylinkové pomocníky pro sebe a své blízké.

Vstoupit do kurzu

Reklama