Reklama

Trocha teorie o tom, jak naše mysl pracuje s obrazy

Samuel KingDavis
06.02.2024 00:11
Trocha teorie o tom, jak naše mysl pracuje s obrazy
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

V lekci s názvem “Trocha teorie o tom, jak naše mysl pracuje s obrazy” se naučíte pochopit, jak naše mysl pracuje a jak si domýšlí obrazy. Tato znalost je klíčová při vytváření charakteristických rysů postav, které chcete vymodelovat. Lekce je součástí kurzu “Modelování karikatur” vedeného Samuelem KingDavisem.

Kurz “Modelování karikatur” je zaměřen na to, jak vytvářet modely postav ze života nebo fantazie. Nemusíte investovat do drahých nástrojů a materiálů, stačí vám vlastní prsty a běžné věci, které najdete doma. Pracovat budete s obyčejnou dětskou modelínou.

V neplacené části kurzu se budete učit modelovat sošku Jeana-Michela Basquiata, slavného avantgardního umělce a básníka s unikátními rysy. V dalších lekcích se pak budete věnovat modelování sošky Andyho Warhola. Po absolvování kurzu budete schopni si představit, nakreslit a vytvořit vlastní jedinečné postavy.

Během kurzu se dozvíte, jak připravit skicu, podle které budete modelovat, jak vytvářet základní tvary a jak je využívat pro další tvorbu. Naučíte se také, jak vystavět sošku tak, aby dobře držela tvar, a jak modelovat rysy obličeje, jako jsou nos, oči a rty. Velkou roli v modelování karikatur hraje také představivost v naší mysli, o čemž se dozvíte v této lekci.

Pokud se chcete připravit na modelování skic, může vám pomoci Samův předchozí kurz “Kreslení karikatur”. Nemusíte si kupovat celý kurz, stačí shlédnout jeho neplacenou část. Navíc se nemusíte obávat, že byste Samovi nerozuměli, protože v kurzu vystupuje také Petra Cibulková, která vám vše přeloží.

Lektorem kurzu “Modelování karikatur” je Samuel KingDavis, americký karikaturista a odborník na modelování karikatur. Sam se přestěhoval z Ameriky do Prahy kvůli české tradici loutkářství. Kromě karikatur se také věnuje sochařství a zapojil se do kurzů loutkáře Miroslava Trejtnara “Loutky v Praze”.

Vstoupit do kurzu

Reklama