Reklama

Tenké čáry

Hana Danková
06.02.2024 01:27
Tenké čáry
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

Lekce “Tenké čáry” je součástí kurzu “Kurz malby – Život ve městě”, který vyučuje lektorka Hana Danková. V této lekci se naučíte, jak malovat tenké čáry štětcem. I když to může na první pohled vypadat obtížně, s lektorkou se s tím určitě poperete.

Kurz “Kurz malby – Život ve městě” je zaměřen na malování městských scenerií, budov, lidí a ulic. Můžete použít olejové nebo akrylové barvy, ale také kvašové barvy, které jsou krycí a ředitelné vodou. Kurz není určen pro úplné začátečníky, je třeba, abyste se zvolenými barvami uměli pracovat.

Lektorka Hana Danková vám představí specifika týkající se malování města. Naučíte se pracovat s perspektivou, vybírat a aplikovat barvy na fasádách, malovat lidi na rovných a stoupajících ulicích, malovat zeleň ve městě a samozřejmě, jak malovat tenké čáry. Rozhodně se nevyhne ani malování města v dešti a malování lidí v pohybu.

Pro tento kurz můžete malovat podle vlastní fotografie města nebo si můžete obrázek “poskládat” z několika fotografií, což vám ráda vysvětlí lektorka ve videích s názvem Amsterdam.

“Kurz malby – Život ve městě” vám pomůže pochopit techniky malování perspektivy a rozdíly mezi malováním postav v klidu a v pohybu. Věříme, že se vám podaří oživit obrázky měst a vaše malby budou skutečně živé.

Vstoupit do kurzu

Reklama