Sketch v interiéru – linery a akvarel

Hana Danková
05.02.2024 23:57
Sketch v interiéru – linery a akvarel
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

V této video lekci s názvem “Sketch v interiéru – linery a akvarel” se budeme věnovat praktickému sketchingu. Na začátku se zaměříme na kresbu v interiéru, abyste si osvojili základy techniky práce s linery a akvarelovými barvami. Jak už jste se určitě naučili v předchozích lekcích, urban sketching je moderní výtvarná technika, která spojuje kresbu a malbu a umožňuje rychlé, volné obrázky zachycené přímo v terénu.

V této části kurzu se začneme učit sketching na menších předmětech a v interiéru. Možná to zní nezvykle, ale existuje důvod, proč nezačít hned s něčím větším a náročnějším, jako je kostel na náměstí. Práce s linery a akvarelovými barvami vyžaduje jistou dávku cviku a zkušeností, a právě proto se začínáme učit na menších objektech v uzavřeném prostředí.

Budeme si kreslit a malovat různé předměty, například hrnky na kávu, květiny nebo dekorace v interiéru. Během lekce se seznámíte s technikou práce s různými linery, které dokáží skvěle zachytit drobné detaily a textury. Naučíte se také pracovat s akvarelovými barvami, které dovedou vaše skici oživit a dodat jim hloubku a atmosféru.

Nenechte se odradit, když vám na začátku nebudou vycházet ideální obrázky. Urban sketching je dovednost, která se vyvíjí s časem a praxí. S každým nakresleným obrázkem získáte nejen nové zkušenosti, ale také se seznámíte s různými styly a technikami, které vám budou pomáhat vyvíjet vlastní osobitý a autentický styl.

Připravte si své liniery a akvarelové barvy a dejte se do práce!

Vstoupit do kurzu

Reklama