Razítkování

Monika Brýdová
06.02.2024 05:48

Vstoupit do kurzu

V lekci Razítkování se naučíte, jak úžasně lze ozdobit textilie razítkováním. Tato lekce je součástí kurzu Textilní techniky, který vede Monika Brýdová.

Kurz Textilní techniky je zaměřen na originální a kreativní práci s textiliemi. Monika Brýdová vám předá spoustu technik a triků práce na úpletové materiály, zejména na tričkovinu.

V rámci kurzu se naučíte, jak razítkovat na textil, jak vybrat správná razítka a jak si je případně vytvořit. Další techniky, které se budete učit, zahrnují bleaching a jeho kombinaci s barvením, domalovávání obrázků systémem teček, mačkanou techniku a stříkání textilu, aplikaci techniky akvarelu s použitím razítek, přeměnu trika na omalovánku a malování na něj, textilní sítotisk, malování voskovkami a pomocí smirkového papíru, linoryt a práci s reaktivními barvami.

V kurzu se seznámíte také s různými druhy barev na textil a naučíte se, na jaké textilie je použít a na co si dát pozor. Monika Brýdová vám představí práci se šablonami a ukáže vám, jak si je můžete vyrobit sami a jaké principy při tom dodržet.

Kurz je obohacen o práci s reaktivními barvami, která se pouští pouze na letních kurzech a probíhá venku. Proto máte jedinečnou příležitost naučit se tento způsob zdobení textilií se spoustou spirálových triček a dalších druhů batik.

Připojte se k Monice Brýdové a vytvořte si originální kousky do svého šatníku. Budete mít možnost se pochlubit svými výtvory v komentářích a Monika Brýdová vám bude k dispozici s radou a pomocí.

Vstoupit do kurzu

Reklama
Zavřít reklamu