Překládání těsta s rozkvasem

Pavla Machová
06.02.2024 00:17
Překládání těsta s rozkvasem
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

V této lekci se budeme zabývat překládáním těsta s rozkvasem. Překládání těsta je důležitou technikou při pečení kvasového chleba a je klíčové pro dosažení správné kyselosti a struktury těsta. Lektor Pavla Machová nám připomene správný postup při překládání těsta a ukáže nám, jakým způsobem těsto správně zpracovat.

Tato lekce je součástí kurzu “Pečení kvasového chleba” s Pavlou Machovou. V tomto kurzu se naučíme péct hned dva typy chleba – bez rozkvasu a s rozkvasem. Lektor nám vysvětlí rozdíl mezi těmito dvěma typy chleba a ukáže nám, jaké mouky používat pro pečení chleba.

V kurzu se také dozvíme, jak si připravit kvásek a jaké mouky používat pro pečení chleba. Naučíme se také správně překládat těsto a stáčet ho. Lektor nám ukáže, jaký čas budeme potřebovat na pečení chleba a jak zužitkovat přebytky žitného kvásku.

Pavla Machová je pekařka samouk a ve svém kurzu nás provede postupem od začátečnických chyb až po dokonale připravené chlebové těsto. Pokud máte rádi domácí a voňavý chléb, tento kurz je pro vás tou správnou volbou.

Celkový popis kurzu: V kurzu “Pečení kvasového chleba” s Pavlou Machovou se naučíte péct hned dva typy chleba – bez rozkvasu a s rozkvasem. Rozdíl mezi chleby vysvětlí v kurzu. Naučíte se připravit kvásek a používat správné mouky pro pečení. Lektor nám ukáže správné postupy překládání těsta a stáčení. Dobrou chuť!

Vstoupit do kurzu

Reklama