Podložka – příprava střepů

Martina Regnerová
06.02.2024 05:57

Vstoupit do kurzu

V rámci lekce „Podložka – příprava střepů“ v kurzu „Keramická mozaika I.“ se budeme zajímat o vytvoření praktické a zároveň krásné podložky pod hrnec. V této hodině nás čeká práce s keramickými střepy a jejich příprava pro mozaiku.

Kurz „Keramická mozaika I.“ je veden zkušenou lektorkou Martinou Regnerovou, která se věnuje kurzům mozaiky a keramiky již dlouhých dvanáct let. Tento kurz je úvodem do techniky keramické mozaiky a získáte zde základní informace o historii a různých způsobech zpracování této umělecké techniky. Kurz je vhodný jak pro začátečníky, tak pro ty, kteří se již s mozaikou setkali a chtějí své znalosti a dovednosti rozšířit.

Celý kurz se zaměřuje na to, jak si prakticky odlišit keramickou mozaiku od ostatních typů mozaik, na jaké povrchy lze mozaiku aplikovat a jak si pro ni připravit podklad. Povíme si také, jaké nástroje a pomůcky budete potřebovat a objevíme kouzlo „upcyclingu“ – tedy toho, jak můžeme ze starého, nepotřebného vytvořit něco nového a krásného.

V rámci této lekce se zaměříme na přípravu střepů keramiky pro mozaiku. Naučíme se, jak s těmito střepy bezpečně pracovat a na co si při jejich úpravě dát pozor. Připravené střepy pak budeme správně lepit na podklad a ukážeme si, jakými fázemi proces tvorby mozaiky obecně probíhá a jak je důležité vybrat a připravit spárovací hmotu. Nakonec se budeme věnovat samotnému spárování mozaiky a jejímu závěrečnému leštění.

Kurz „Keramická mozaika I.“ je plný inspirace a radosti z tvorby. Martina Regnerová Vás provede všemi kroky tvorby mozaiky a naučí Vás vytvořit jedinečné a originální mozaikové dílo. Připojte se k nám a objevte krásu a šikovnost keramické mozaiky!

Vstoupit do kurzu

Reklama
Zavřít reklamu