Očištění dat v OpenRefine, zjištění hledanosti a pozic finálního datasetu

Michal Binka
06.02.2024 10:14

Vstoupit do kurzu

V této video lekci se budeme zabývat očištěním dat v programu OpenRefine a následným zjištěním hledanosti a pozic finálního datasetu. Postup, který budeme používat, pochází od Martina Žatkoviče a je detailně popsán v jeho článku „Analýza klíčových slov na maximum – automatizace“.

Během lekce si v OpenRefine vytvoříme klastry dat a následně prozkoumáme hledanost a pozice ve vyhledávačích u již očištěného datasetu. Tím získáme kompletní a připravený datový podklad pro další analýzu.

Tato lekce je součástí kurzu „Kurz SEO: Analýza klíčových slov“ vedeného Michalem Binkou. V tomto kurzu se naučíte provádět důkladnou SEO analýzu a postupovat krok za krokem. Analýza klíčových slov slouží k identifikaci relevantních a vysoce vyhledávaných klíčových slov a frází, na které se daná webová stránka nebo e-shop chce zaměřit.

V kurzu se naučíte shromáždit relevantní klíčová slova a fráze, očistit data v nástroji OpenRefine, kategorizovat fráze do tématicky souvisejících bloků a vizualizovat data pomocí kontingenčních tabulek. Kurz vám také ukáže, jak analýzu klíčových slov využít v praxi.

Pro kompletní a systematický přístup k SEO je důležité provést analýzu klíčových slov. Bez této analýzy není možné správně a strategicky pracovat s optimalizací webové stránky nebo e-shopu. Náš kurz vám nabízí exkluzivní a propracovaný návod, který vás krok za krokem provede celým procesem analýzy klíčových slov.

Kurz Michala Binky vám poskytne nejen teoretický základ, ale také praktické dovednosti pro efektivní využití analýzy klíčových slov ve vaší práci. Po zakoupení kurzu budete mít také možnost využít třicetiminutovou konzultaci s lektorem zdarma.

Pokud jste váhali, zda se již máte do analýzy klíčových slov pustit, náš kurz vás přesvědčí a usnadní vám celý proces. Neexperimentujte a spoléhejte na skvělý návod od profesionála.

Vstoupit do kurzu

Reklama
Zavřít reklamu